niedziela, 19 czerwca 2011

Serek homogenizowany Vitello stracciatella, Mlekovita, Biedronka

140 g. Jest też wersja waniliowa.
W 100 g : 131 kcal, 5,5 białka, 16 węglowodanów, 5 tłuszczu. Zatem wcale niedużo węgli, jak na serek homogenizowany i jak na smak stracciatelli :) Skład : ser twarogowy, śmietanka pasteryzowana, wsad stracciatella (cukier, wiórki czekolady 2,5%, aromat). 2,5% wiórków - powinno być ich zatem w odbiorze dużo.
To, co zastałam po oderwaniu wieczka - aż mnie zaskoczyło. Żadnej serwatki na wierzchu, cały serek był niesamowicie gęsty, bardziej niż Danio, bardziej niż MenuB, nie-żelkowaty jak Zero-zero. Nie ma tu żadnych paskudnych zagęstników pokroju skrobii, żelatyny, pektyny.
Produkuje to Mlekovita, to chyba ci, co robią serek "darek" ? Niestety nie miałam okazji go próbować (jakoś nie mogę na niego trafić w sklepie). Pachniał śmietankowym serkiem homogenizowanym, słodkim, z dużą ilością wiórek czekoladowych (aromat wiórek, a nie masy czekoladowej). Nie ma określonego składu owych wiórek, lecz mogę zaświadczyć, iż nie jest to mleczna czekolada, a gorzka, chrupka, prawdziwa czekolada jak do stracciatelli. Dodatkowo - często w wielkich płatkach, a nie malutkich drobinkach.
Żadnych barwników, zatem jasny serek, który nieco zabarwił się od zalegającej w nim czekolady. Twarożkowy w konsystencji, dokładnie taki, jaki powinien być serek homogenizowany bez zagęstników, wspaniały.
Smak natomiast - poezja, czysta i żywa stracciatella. Ani za dużo słodyczy, ani za dużo gorzko-kwaśnawego posmaku; wspaniała równowaga. W mojej skromnej ocenie - nawet lepszy od Danio, a przede wszystkim od Danio tańszy (wersji stracciatella). Warto poświęcić te 15 kcal więcej na rzecz Vitello zamiast katować się nie-do-końca-gęstym Danio :) Skuszę się na niego na pewno znowu.
 
Ocena : 5,5/6
Kaloryczność : 131 kcal/100 g, 183,4 kcal/opak. 140 g
Zakupione : Biedronka
Cena : 1,19 zł

1 komentarz:

  1. Wspaniały serek.Od kilku lat regularnie go kupowałem w Biedronce.Niestety od 2 tygodni jest nie do zdobycia w żadnym sklepie a SZKODA. Co się stało nie wiem.
    sp3qdw@wp.pl

    OdpowiedzUsuń