czwartek, 9 czerwca 2011

Serek śmietankowy w plastrach Capresi o smaku tzatziki, Warmia

Tegoroczna nowość, wraz ze smakiem pomidorowym. Wypatrywałam go bezskutecznie w marketach, kiedy to przypadkiem natrafiłam na niego w lokalnym spożywczaku, za wcale niewygórowaną cenę : 3,65 zł.
Skład : serek śmietankowy, substancje zagęszczające: żelatyna, e 407, 410 i 412, przyprawa tzatziki 1,2%, sól, aromat, koperek. 150 g, 8 plastrów. 1 plaster ma : 49 kcal (więc mniej niż Delikate ziołowy), 1,7 g białka, 0,5 g węglowodanów i 4,5 g tłuszczu (w 100 : 262 kcal, 9, 2,5 i 24).
Tzatziki to jogurt naturalny, ogórek, czosnek, oliwa, sól i ewentualnie dodatki (ocet jabłkowy, papryka, pieprz, koperek, pietruszka). Ser nie różni się konsystencją od innych smaków. Pachnie lekko czosnkiem, ogórka prawie nie czułam. Grubo pokrojony, jak zawsze, wydaje się mniej "normalny" od wersji ziołowej.
A jak smakuje? Hm, generalnie śmietanka plus czosnek z ogórkiem, z dodatkiem przypraw typu koperek/pietruszka właśnie. Zatem smakuje prawidłowo. Tak trochę jakby jeść sos tzatziki w wersji skondensowanej. Daje troszkę po nosie, ale smaki są przegryzione. Dobre, choć zapewne nie dla wszystkich. Mi smakowało. Wadą tych serków jest nieodporność na temperaturę - starczy, że postoją chwilę na kanapce w temperaturze pokojowej i już nieco się jakby rozpuszczają. Taki urok - trzeba jeść na zimno :) Natomiast za wersję smakową - dla producenta duży plus, bo jak już ktoś produkuje taki serek, to tylko w normalnych smakach.

Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 262 kcal/100 g, 49 kcal/1 plaster (19 g)
Zakupione : lokalny spożywczy
Cena : 3,65 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz