środa, 8 czerwca 2011

Kaszka Delicata z mleczną czekoladą, Bacha, Biedronka

To ci od Smakiji. Smakiję czekoladową jadłam - smakowała mi. Tak samo smakowała mi Delicata z sosem jabłko-cynamon (z oddzielną komorą). Tu jednak jest tylko jedna komora - i bardzo dobrze. Opakowanie 130 g.
W porcji : 184 kcal, 4,6 g białka, 23,6 g węglowodanów (16,1 cukru), 7,9 g tłuszczu (4,8 nasyconego), 0,6 g błonnika i 0,05 g sodu. Do zaakceptowania, ewentualnie. Skład : mleko pełne 65%, śmietanka, cukier, kaszka manna z pszenicy 7%, czekolada mleczna 4,5% (kakao w proszku, cukier, masa kakaowa, mleko pełne w proszku, tłuszcz kakaowy, laktoza, aromaty).
Ze względu na obecność czekolady trzeba się pogodzić z dużą ilością węglowodanów, trudno. Kaszka jest też dość tłusta - prawie 8% - powinno być to czuć. A jaka się okazała?

Przepyszna :)
Intensywnie brązowa, kakaowa, pachniała czekoladowo, jak czekoladowe puddingi albo po prostu kaszka zmieszana z sypkim kakao. Nie była bardzo-bardzo gęsta, co zdarzało się Mannie porannej (Maćkowy - Polmlek). Przyjemnie kremowa, nie odskakiwała (mimo bycia kaszką) od łyżeczki jak Smakija, można ją było spokojnie jeść, zbierać po trochu z góry, zostawiała ślad po sobie na bokach opakowania (Smakija nie zostawia). Niczego nie trzeba było mieszać, z powodu jednej komory. Kaszka była też sama w sobie dobrze zmieszana - nie było żadnych glutów ani fragmentów wsadu czekoladowego - pod tym względem była jednolita. Smakowała pysznie, czekoladowo, jakby do mlecznej kaszki dodać kakao/czekoladę. Nie jak wytrawne, gorzkie kakao (i dobrze) i nie jak produkt czekoladopodobny.
Smakowała w zasadzie tak, jak ta, którą niedawno zrobiłam samodzielnie z mleka, kaszy, kakao i cukru. Tyle tylko, że swoją zrobiłam na cienkim mleku (0,5%), zatem ta smakowała nieco "pełniej", nie czuć było jednak tych prawie 8% tłuszczu (w mannie porannej jednak czuć to bardziej). Pysznie czekoladowa, nie za słodka, pełna w smaku. W dodatku niedroga. Warto!

Ocena : 6/6
Kaloryczność : 184 kcal/porcja 130 g
Zakupione : Biedronka
Cena : 1,19 zł

1 komentarz: