sobota, 25 czerwca 2011

Guma Be fresh xxl fruity, Jeronimo martins, Biedronka

Guma do żucia bez cukru z dodatkiem substancji słodzących, smak owocowy, długi efekt świeżości. Dostępna w jeszcze dwóch smakach : mint i spearmint. 30 drażetek, 36,6 g.
Występuje w 5 kolorach : żółty, pomarańczowy, zielony, czerwony i różowy. Smaki różnią się między sobą - mi najbardziej odpowiada różowy, pomarańczowy i żółty. Jednak nie mam zielonego pojęcia co to za smaki. Najmniej ciekawy był zielony. Żółtych 5, pomarańczowych 8, zielonych 7, czerwonych 6, różowych 4.
To duże, krągłe, spłaszczone pastylki. Na wielkość większe od drażetek gum typu Orbit, hm, może jak Mentosy z sokiem owocowym. Po przełamaniu kolorowej skorupki - jasne wnętrze, które dziwne się żuje, gdyż odniosłam wrażenie jakby się rozpadało, rozpływało - odrobinę jak takie wielkie gumy - kulki, sprzedawane po 10 sztuk w długim pasku plastikowym, w szkolnym sklepiku 15 lat temu. Nie rozpuszczają się jednak całkiem, ale ich smak zachęca do połykania. Słodkie, owocowe (tylko jakie to smaki?...), za 30 sztuk - tanie. Średnia jakość, ale kolorowe i śmieszne.

Ocena : 4/6
Kaloryczność : 160 kcal/100 g, ok. 1,3 kcal/szt.
Zakupione : Biedronka
Cena : 2,49 zł

1 komentarz:

  1. Mi niezbyt one smakowały, jak każde kolorowe gumy, ale Biedronka ma też dobre gumy miętowe z tej samej serii

    OdpowiedzUsuń