sobota, 25 czerwca 2011

Giotto : mandel, Ferrero

Podstawowa wersja orzechowa : http://tarayene.blogspot.com/2010/12/giotto-ferrero.html W tubce klasycznie - 9 chrupek.
Każda tubka (moje opakowanie miało takich 4) - po 36,9 g, więc każda pralinka to 4,1 g. Składa się z tłuszczu jakiegoś, cukru, migdałów 14,% i wielu innych rzeczy zapisanych po niemiecku... :) Ma lecytynę sojową, mleczny proszek (?), masę kakaową, aromaty naturalne, wanilinę. Nadzienia jest 47% i jest ono migdałowo-mleczne. Brak informacji o wartościach odżywczych, jednak podejrzewam, iż każda kuleczka, tak jak wersja orzechowa, ma w granicach 26 kcal.
Opisując od zewnątrz, kulki posypane były cukrowo-orzechową posypką, która przyklejona była do wafla za pomocą jakby lukru. Wafelek, znany Polakom z pralinek typu Rafaello czy Ferrero rocher, był bardzo kruchy, delikatny. Delikatny zarówno w smaku, jak i w strukturze, żaden tam twardy, gruby wypiek. Środek natomiast stanowiła owa migdałowo-mleczna masa.
Pralinki były jednak na tyle malutkie, że nawet 47% nadzienia wydawało się małą ilością. W nadzieniu nie były zawieszone żadne fragmenty migdałów, całość była jednolita, gładka, tłuszczowa, o jasnym lekko żółtym kolorze. W smaku rzeczywiście bardzo migdałowa, ze smakiem utworzonym na bazie masy mlecznej. Kuleczki były odrobinę (?) za słodkie. Sama masa była słodka - jednak to równoważył wafelek; jednakże cukrowo-orzechowa posypka na cukrowym słodkim lukrze - to juz było zbyt wiele i troszkę zbyt mocno zasładzało. 8 kulek wciągniętych na raz zniechęciło mnie do otwarcia następnej tubki tego samego dnia. Dobre było to, że migdały rzeczywiście było czuć, brakowało mi tam jednak jakiegoś ich fragmentu, drobiny orzeszka.
 
Ocena : 5/6
Zakupione : zielony rynek
Cena : za 4 tubki - 12 zł

2 komentarze:

  1. kocham to !!
    jest przepyszne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja kupuję je w dani i nie wiem czemu, ale w środku miałam całe migdały

    OdpowiedzUsuń