środa, 1 czerwca 2011

Drażetki o smaku owocowym Ups, Biedronka

A'la tic taci. Wyprodukowano dla Jeronimo Martins. 16 g. W 100 g : białko 0,12... węglowodany 98,23... tłuszcz 0,10.
5 kolorów. Fioletowe 6 szt, żółte 13 szt., pomarańczowe 3 szt., różowe 5 szt., zielone 10 szt. Łącznie 37, czyli więcej niż tic tac. Pastylki się błyszczą i odstraszają ludzi dorosłych kolorem. W składzie nie mają ani mililitra soku owocowego... Cukier, kwas cytrynowy, skrobia ryżowa, mąka ryżowa, guma arabska, maltodekstryna, aromaty, syrop glukozowy, stearynian magnezu, koszenila, chlorofilina, antacyjany, kurkumina, wosk carnauba.
Smaki owocowe, różne od siebie, choć czasem trudno stwierdzić co to. Pomarańczowe - smakują pomarańczowo, porównywalne do tic taca. Fioletowe - przypominają winogrono - smaczne, bardzo chemiczne, winogrono z liczi od tic tac zdecydowanie smaczniejsze. Zielone miały być chyba jabłkowe? albo jakieś limonkowe? Naprawdę nie wiem. Żółte nie przypominają żadnego smaku. Różowe - coś jak malina. W odbiorze gorsze od tic taców, ale to przecież podróba, poza tym : owocowa, a bez soków owocowych.
W strukturze lekko ziarniste, jak oryginał, ale chyba bardziej hm, chrupkie? Można zjeść, dzieciom spodobają się kolory. Ja więcej nie kupię.

Ocena : 3,5/6
Kaloryczność : 394,3 kcal/100 g; mniej niż 2 kcal/szt. (1,71)
Zakupione : Bied
ronka
Cena : 0,79 zł

3 komentarze:

  1. Ostatni raz ruszyłam takie coś, mając chyba 8 lat...dzieci zjedzą wszystko, co kolorowe i ma słodki smak ; ) Raczej nie zamierzam po nie sięgać

    OdpowiedzUsuń
  2. Niby dobrze, że owocowe, że kolorowe... Jednak tic taci, dla mnie, są lepsze w smaku i w składzie. Pisałam o winogrono-liczi -> tam naprawdę jest ten sok, tutaj nie ma i ciężko czasem stwierdzić co to za smak. Jednak jak się stoi w długiej kolejce do kasy w Biedronce wzrok sam się rozbiega, uwagę przykuwają kolory, a ręka sama sięga po paczkę ;) I jeszcze ta cena :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Te fioletowe są niedobre bo gorzkie

    OdpowiedzUsuń