niedziela, 5 czerwca 2011

Ryż na mleku Riso truskawkowy, Muller

Poprzednie.  To, pomijając naturalny, już chyba ostatni smak ryżu od Mullera.
175 g. Deser mleczno-ryżowy z truskawkami 7,2% owoców. Mleko pełne, maślanka, woda, cukier, ryż 6,4%, truskawki 6,3%, sok truskawkowy z koncentratu soku truskawkowego 0,9%, dekstroza, jajko, sól, mączka chleba świętojańskiego, guma guar, karagen, aromat, barwnik kwas karminowy. Białko 2,9%, węglowodany 17,9%, tłuszcz 2,1%.
Zważywszy na to, że poprzednio rozpisywałam się dość szczegółowo na temat tej linii produktów - dziś krótko.
Wsad z dna miał przyjemny, czerwony kolor, choć myślałam, że będzie odrobinę jaśniejszy.
Pachniał słodkimi truskawkami, zawierał też w sobie w zasadzie wiórki owoców - żadnych kawałków, tylko jakieś farfocelki. 6,3% jednak robi swoje, a w połączeniu z sokiem owocowym z koncentratu - wsad truskawkowo smakował, takim owocowym syropkiem. Wszelkie próby mieszania kończyły się nieznacznym rozrzedzeniem deseru, dlatego tym razem postanowiłam nie mieszać wszystkiego do końca i móc się rozkoszować zarówno czystym (choć słodkim) ryżem, jak i owocowym, syropkowym dodatkiem z dna.
Porównując z maliną : mniej owoców, o prawie 3 pkt %; lecz podobnie jak przy wiśniowym. Malinowy nie miał w sobie wody, wiśniowy i truskawkowy za to tak. Skład, jak widać, jest nieco zmienny, nie trzymają stałej "bazy" tworząc produkt tylko poprzez dodanie składników smakowych. Można podejrzewać, iż starają się tym samym za każdym razem tworzyć najlepszą kompozycję. Na koniec, po samoczynnym zmieszaniu się - przypominał mi obiad ze szkolnej stołówki : makaron z truskawkami i śmietaną, ale koniecznie taki stołówkowy obiad, z rozbełtanymi owocami (a nie jędrnymi).
Nawet dobry, jak ktoś lubi rzeczy truskawkowe :) Ja zostanę przy wisience/malinie, czekoladzie/karmelu.

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 102 kcal/100 g, 178,5 kcal/opak. 175 g
Zakupione : Real
Cena : 1,69 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz