sobota, 25 czerwca 2011

Milkyway ameo crispy rolls, Mars

Rurki z nadzieniem mlecznym 47% w polewie z mlecznej czekolady 30%. Cukier, utwardzony tłuszcz roślinny, odtłuszczone mleko w proszku 14%, mąka pszenna, laktoza, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, tłuszcz mleczny, serwatka w proszku, tłuszcz roślinny, lecytyna sojowa, kakao w proszku, sól, aromat.
25 g, 2 rurki. Masterfoods.
To rurki waflowe z nadzieniem, oblane czekoladą -> w wersji "premium", heh; na rynku widuję teraz od zatrzęsienia różnych rurek waflowych z nadzieniem, oblanych, nieoblanych, markowych i spod marki "własnej". Ameo jest tak ogólnie podobny do Dove amicelli, różnica polega w smaku nadzienia, Milkyway ma mleczne, a Amicelli orzechowe (w wersji podstawowej).
7 białko, 61,2 węglowodany, 27 tłuszcz (w 100 g).

Poczynając od zewnątrz - czekolada. Mleczna, słodka, zwyczajna jak w batonach od Marsa, nie super jakości, ale też nie czekoladopodobna. Wafel kruchy, łamliwy, chrupki mimo wypełnienia kremem i słodki. Podobny do wafli z batonów waflowych, tylko w innym kształcie.
Natomiast nadzienie było dość gęste, starało się być kremowe, ot taka słodka, mleczna, lekko tłuszczowa masa; orzechowa byłaby chyba ciekawsza :)
Ogólne wrażenia dość pozytywne, chociaż czuję pewien niedosyt. W planach mam też skosztowanie Amicelli, wtedy będę musiała zrewidować tę opinię.
 
Ocena : 5/6
Kaloryczność : 516 kcal/100 g, 65 kcal/szt.
Zakupione : lokalny supermarket (zatoka)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz