niedziela, 26 czerwca 2011

Kaszka Smakija z konfiturą śliwkową, Bacha

Opakowanie 130 g (104 + 26).
Mleko pełne, konfitura śliwkowa niskosłodzona 20% (śliwki 14%, cukier, kwas cytrynowy, cytrynian wapnia, pektyna), śmietanka, cukier, kaszka manna z pszenicy 6%. Białko 2,8%, węglowodany 19,1%, tłuszcz 4,8%.
Wypatrzona znowu przypadkiem, przy okazji szukania czegoś zupełnie innego.
Na stronie producenta nie widzę o niej informacji. Nie jest to syropy "sos śliwkowy", ani "wsad o smaku śliwkowym", a niskosłodzona konfitura, czyli de facto dżem. Konfitury tej jest 20%, a same śliwki stanowią 14% całości, zatem dużo. Obecność kwasku cytrynowego naprowadza jednak na myśl, iż będzie to jednak bardziej sos, jak wiśniowy, malinowy, owoce leśne i truskawkowy, gdzie kwasek również był dodawany, a sos był bajecznie smaczny.
Baza kaszki - klasyczna, naturalna (nie śmietankowa, tylko po prostu mleczna), zwyczajnie dla Smakiji dosłodzona - czyli nie za dużo.
Konfitura śliwkowa natomiast w naturalnym dla powideł/konfitur/dżemu kolorze. Nie była bardzo gęsta, właśnie bardziej jak powidła, konfitura, niżeli pektynowy dżem. Zawierała fragmenty owoców, które łatwo było odnaleźć po zmieszaniu kaszki z dodatkiem owocowym.
Niestety - nie lubię rzeczy śliwkowych (same śliwki za to lubię, ale pod warunkiem, że są świeżutkie, twarde i kwaśne), zatem i śliwkowa konfitura mi nie smakuje ;) Została jednak dość dobrze przyrządzona, ze sporą ilością owoców, bez nadmiaru chemicznych dodatków. Rozrzedziła kaszkę po wymieszaniu, jednak całość nie zamieniła się w nieapetyczną breję, lecz w miarę znośny w smaku, nie za słodki, posiłek.
Obawiałam się, że przez konfiturę kaszka może być za słodka - tak się jednak nie stało; konfitura była niskosłodzona, kaszka nie-przesłodzona, zatem po wymieszaniu smak naturalnej kaszki zrównoważył nieulubiony smak przetworów śliwkowych i całość bardzo gładko mi "weszła". Zdecydowanie preferuję jednak inne smaki :)
 
Ocena : 4/6
Kaloryczność : 131 kcal/100 g
Zakupione : lokalny spożywczy
Cena : 2,10 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz